Místní akční skupina Stolové hory

23.06.2017

Region MAS Stolové hory, z. s. je tvořen třemi mikroregiony, a to mikroregionem Náchodsko, Hronovsko a Policko. Název Stolové hory byl navržen a přijat s ohledem na to, že stolové hory s pískovcovými skalními městy jsou charakteristickým znakem celého území, přičemž se na jeho území nejen nacházejí (Ostaš), ale zároveň ho i ohraničují (Bor, Hejšovina). Region otevírá vstup do Broumovského výběžku, který je ohraničen Krkonošemi a Orlickými horami. Více než 73% území MAS Stolové hory spadá do CHKO Broumovsko.

MAS Stolové hory, z. s. byla zaregistrována v březnu 2012 a působí na území obcí Bezděkov nad Metují, Bukovice, Česká Metuje, Machov, Police nad Metují, Suchý Důl, Velké Petrovice, Žďár nad Metují, Hronov, Žďárky, Stárkov, Vysoká Srbská, Velké Poříčí, Náchod. Administrativně tedy MAS tvoří 14 obcí, z toho 4 mají status města a 2 městyse. MAS se rozkládá v Královéhradeckém kraji na území okresu Náchod podél státní hranice s Polskem. Celková rozloha MAS Stolové hory, z. s. je 180 km2. 

PROJEKT MAP


MAS Stolové hory realizují projekt "Rozvoj vzdělávání na Náchodsku - MAP 2" CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009163, který navazuje na projekt "Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Náchod" tzv. - 1. etapu.